Összefoglaló a Google Glass-ról

Ennek a blognak a fő témája a Google Glass okosszemüveg. Ha valaki nem tudja, hogy mik is azok az okosszemüvegek, akkor azoknak leírom:

Az okosszemüveg egy szemüvegbe építet ki számítógép és ez általában Android operációs rendszerrel működik. Fontos része ezeknek az eszközöknek a kijelző, aminek az a célja, hogy a látóterünkbe vetítsen bizonyos információkat. Sokan félek attól, hogy ez a kijelző zavarja a látásunkat, de ez nem így van. Pont az a lényege az okosszemüvegeknek, hogy egy kiterjesztett valóságot hoznak létre, azaz a látóterünket kibővítik azzal, hogy egy plusz réteget tesznek rá, amin tetszőleges adat vagy kép megjeleníthető. A Google Glass-nál például a kijelző szerepét egy átlátszó prizma tölti be, így azt is látjuk, hogy mi van a kijelző "mögött".

De ne szaladjunk ennyire előre, inkább nézzük is meg, hogy honnan indultak az okosszemüvegek.

Az első komolya fejlesztés kétséget kizárólag a Google höz köthető, és ez nem más mint a Project Glass. Ezen a néven indult ugyanis a Google okosszemüvegének a fejlesztése. Az első hírek ezzel kapcsolatban 2012-ben kezdtek el kiszivárogni, de komolyabb információkat csak a 2013-as év elején kaptunk.  Ekkor már elő is lehetett rendelni az első darabokat, amikért kemény 1500 dollárt kellett kifizetni. Ennek a programnak a neve egyébként az Explorer, azaz a Felfedező. 2013 nyaráig mintegy 8000 ilyen béta szemüveg talált gazdára, ami elég szép szám.

Mit is tud a Google Glass?





A Google okosszemüvegén alapvetően 7 funkció érhető el. vegyük ezeket sorra:

  • Fotó készítése: A Google Glass egy 5 megapixeles kamerát kapott, amivel hangutsítás révén fotókat készíthetünk.
  • Videófelvétel: Az eszköz 720p-s felbontásban készít videót.
  • Navigáció: GPS navigáció segítségevel megmutatja nekünk a helyes útvonalat a Glass, mégpedig úgy, hogy le sem kell vennünk a szemünket az útról.
  • Üzenetküldés: Szöveges üzenetet is küldhetünk, elég csak bediktálni a címzett nevét és az üzenet szövgét.
  • Hívás: Normás hanghívásra is lehetőségünk van.
  • Hangout: Google+ Hangouts videóchat
  • Google kereső: Csak bediktáljuk a keresett kifejezést és a szemüveg megjeleníti a Google első 7 találatát.

Ezen funkciók nagyrészéhez szükségünk van egy okostelefonra. Le kell tölteni a megfelelő programot, és ezek után össze tudjuk kapcsolni a Glass-t a telefonunkkal.

Természetesen nem merül ki a Google Glass palettája ezzel a 7 funkcióval. Mivel a készülék Android operációs rendszerre épül, így bármilyan alkalmazás készíthető rá, és csak a fejlesztők kreativitása szab határt a funkciók sokaságának.

Specifikáció


A Google Glass-t a TIOMAP 4430-as chipset hajtja, amiben egy kétmagos 1GHz-es Cortex-A9-es processzor és egy PowerVR SGX540 grafikus chip található. A memória mennyisége 1GB, a háttértár pedig 16GB-os. A kamera felbontása 5MPx, videót pedig 720p felbontásban vesz fel. A kijelző szerepét egy 640×360 pixel felbontású mini projektor tölti be, ami egy prizma segítségével vetíti a szemünkbe a képet. Az akkumulátor 570mAh kaoacitással rendelkezik, ami egy napi használatot biztosít.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése